چرا ارواح روی زمین می مانند؟

چرا ارواح روی زمین می مانند؟

روحی که بر روی زمین است هنوز کاملا از این دنیا جدا نشده و هنوز به دنیای دیگر، بهشت، برزخ و یا هرنام دیگری که بر آن بنهیم سفر نکرده است. این ارواح روی زمین می مانند و خیلی وقت ها باعث می شوند ما روح ببینیم. دلایل این اتفاق گوناگون است. بعضی از این دلایل پیچیده و فقط مختص یک روح خاص است و بعضی دیگر ساده و قابل فهم می باشند. در اینجا چند دلیل شایع ماندگار شدن ارواح بر روی زمین را برمی شمریم:
برخی از ارواح درون یا نزدیک محل مرگ خود باقی می مانند. این حالت به ویژه زمانی رخ می دهد که آن شخص به طور ناگهانی و غیرمنتظره از دنیا رفته باشد. این ارواح در حالتی از سردرگمی به سر می برند و گویی نتوانسته اند بپذیرند که مرده اند. آنها در آن منطقه باقی می مانند و همیشه سعی دارند با کسانی که آن اطراف هستند ارتباط برقرار کنند این نوع ارواح ممکن است در همه جا یافت شوند.

گاهی روح می فهمد که مرده است و باید زندگی جدیدی را خارج از دنیای ماده آغاز کند، ولی به دلایل مختلفی همچون ترس از پایان زندگی و موجودیت، ترس از ناشناخته ها، ترس از به جهنم رفتن و یا به خاطر اعمال گذشته مورد قضاوت قرار گرفتن، خود نمی خواهند به آن دنیا بروند. این روح ها به خاطر ترس خودشان در این دنیا گرفتار می شوند.
پیام ارواح
ارواح دیگر در زمین می مانند تا کارهای نیمه تمام خود را به اتمام برسانند. آنها می خواهند مطمئن شوند که عزیزانشان مشکل نخواهند داشت یا می خواهند پیغامی به آنها بدهند. این ارواح اغلب قصد ندارند برای مدتی طولانی در اینجا بمانند و وقتی به هدف خود رسیدند به سرای باقی می شتابند. ولی از آنجا که زندگان نمی توانند پیغام های مردگان را به راحتی بگیرند و درک کنند، اقامت آنها در این دنیا طولانی می شود.
گناه هم می تواند دلیل این موضوع باشد. شاید این ارواح فکر می کنند عضو خوبی برای خانواده نبوده اند و زودتر از آنکه باید آنها را ترک کرده اند. به همین دلیل است که خیلی ها معتقدند روح کسانی که خودکشی می کنند یا به خاطر کار غلط خودشان مثل سهل انگاری، مصرف الکل یا اعتیاد از دنیا رفته اند در دنیا گرفتار می شود. آنها به خاطر کار خود احساس گناه می کنند.

ما زندگان هم ممکن است ارواح را پیش خود نگه داریم و به آنها اجازه رفتن ندهیم. در این حالت روح فرد از دست رفته به خاطر عشق و علاقه ما و عدم تمایلمان به ترک او در زمین سرگردان می شود تا روزی که ما بتوانیم با رفتن او کنار بیاییم. این بیشتر در حالتی رخ می دهد که شخص از دست رفته بدون مراسم تشییع و تودیع و بدون سوگواری مرده باشد. زندگان در این حالت احساس گناه دارند و احساس می کنند کاری برای او انجام نداده اند و حرفی را نزده اند و همین موضوع سبب می شود که روح در اطراف ما بماند.
/ 0 نظر / 12 بازدید